TWIERDZA OBRONIONA!

Zadanie wykonane - 3 punkty zostają w Markowicach, przy czym nie był to najlepszy mecz w wykonaniu markowickich chłopców. W niedzielne popołudnie podejmowaliśmy niżej notowanego rywala z Siedlisk, któremu zaaplikowaliśmy 3 bramki nie tracąc przy tym ani jednej. Markowicka defensywa pozostaje najlepszą w całej raciborskiej Bundeslidze, ale ze strzelaniem goli wciąż mamy swoje problemy.
Mecz rozpoczął się po naszej myśli. Już w 7 min. Adam Szatko wykorzystałdokładną wrzutkę z kornera autorstwa Adriana Klimanka i z bliskiej odległości pokonał głową bramkarza przyjezdnych. Na kolejną bramkę kibice nie musieli długo czekać, bo już w 15 min. piłka zatrzepotała w siatce. Marcin Zientek prostopadłym podaniem z obrony posłał w bój Patryka Grzesiczka, który nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z bramkarzem. Odbita przez bramkarza piłka ponownie trafiła pod jego nogi, a wtedy został on nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez obrońcę gości. Należnego karnego pewnie wykorzystał Marek Jasny. Nie poszliśmy jednak za ciosem. Od tego momentu nasza gra przestała się "kleić". Zamiast narzucić swój styl gry - dopasowaliśy się do słabego przeciwnika. Niewiele brakowało, a zostalibyśmy przez to skarceni. Mikołaj Tapper = zastępujący w pierwszej połowie Ryszarda Jasnego = popisał się świetną interwencją kierując piłkę na słupek, a dobitkę z 3 m napastnik gości, w sobie wiadomy sposób, przeniósł ponad poprzeczkę.

W drugiej połowie nie było lepiej. Prowadzenie dwoma bramkami w B-klasie nie daje pewności wygranej (patrz Pawłów). Spokój nastał dopiero w 83 min., kiedy to ponownie Marek Jasny okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego za zagranie piłki ręką.
Byliśmy faworytem i wygraliśmy - to najważniejsze, bo takie mecze trzeba wygrywać, obojętnie jak.

Naszym kolejnym przeciwnikiem będą Jankowice. Na jankowickim ciężkim terenie musimy pokazać się zdecydowanie z lepszej strony! Heja LKS!