III miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta!

Znajdujący się w okresie przygotowawczym markowicki LKS pod wodzą nowego trenera Macieja Kozickiego odnotował pierwszy mały sukces przed rozpoczęciem rundy jesiennej i zdobył w sobotnie popołudnie na boisku w Brzeziu III miejsce w corocznym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza.

Markowice trafiły do grupy z Ocicami (A klasa) i Rafako Racibórz (klasa okręgowa). W swoim pierwszym meczu zdecydowanie pokonały Rafako 3-0 (bramki: Grubczyński, Klimanek, Urbanek), by następnie pechowo ulec drużynie z Ocic 0-1. Zwycięzcą turnieju została raciborska Unia.

Mimo, iż okres przygotowawczy zaczął się niecałe 2 tygodnie temu, już teraz widać gołym okiem postępy markowickich piłkarzy i lepszą grę całej drużyny. Po katastrofalnej rundzie wiosennej - III miejsce to dobry prognostyk na zbliżający się wielkimi krokami B-klasowy sezon.

Niedzielny wynik cieszy, ale wciąż pozostało wiele do zrobienia! Już w najbliższą środę rozegramy kolejny sparing, tym razem na wyjeździe w Bukowie z tamtejszym „Wypoczynkiem”, przy czym zarówno dla gospodarzy, jak i dla nas… nie ma mowy o żadnym wypoczynku!

Relacja ze zdjęciami: